MULLIGAN manualinė terapija – gydymas rankomis

„M U L L I G A N “ manualinė terapija – gydymas rankomis

Mobilizavimo su judesiu manualinės terapijos technikas sukūrė ir išplėtojo Brian Mulligan (Naujoji Zelandija). Šis paprastas ir tuo pačiu efektyvus metodas padeda atstatyti kaulų ir raumenų sistemos pažeidimus, taikant beskausmes manualines technikas funkcijai atstatyti ir skausmui numalšinti.

 

Bendrosios Mulligano koncepcijosTM taikymo indikacijos

 

 • Mechaninės kilmės skausmas (be uždegimo)
 • Ūmaus skausmo sąlygotas ribotas judesys
 • Lėtinis judesio sutrikimas
 • Prarasta judesio amplitudė po chirurginės intervencijos (menisko, kelio sąnario raiščių, nugaros ir kt.)
 • Galvos skausmas ir (ar) svaigimas dėl raumenų įtampos kakle
 • Čiurnos raiščių patempimas
 • Dėl alkūnės sąnario epikondilito

 

Gydymo principai

 

 1. Atliekamas paciento būklės vertinimas, kurio metu atrenkamas vienas dominuojantis nusiskundimas (sąnario judesio praradimas, judesio sukeltas skausmas ar skausmas sukeltas specifinės funkcinės veiklos).
 1. Galūnės sąnarys įmobilizuojamas (lygiagrečiai ar statmenai sąnario plokštumai) ir atliekamas aktyvus judesys be skausmo.
 1. Siekiant nustatyti tinkamą gydymo plokštumą ir judesio amplitudę, taikomos skirtingos rankų padėtys. Stebima paciento reakcija į atliekamą judesį ir skausmo lygio pokytis.
 1. Taikant manualinę pasirinktą techniką, paciento prašoma įvertinti dominuojantį nusiskundimą. Palyginamas nusiskundimo pokytis prieš ir po technikos taikymo (pvz. padidėjusi judesio amplitudė, sumažėjęs ar visiškai išnykęs skausmas judesio metu).
 1. Laukiamas rezultatas gali būti nepasiektas neradus kontaktinio taško, gydymo plokštumos, mobilizacijos lygio ar krypties, nugaros segmento ar kai taikoma manualinė technika nėra tinkama.
 1. Terapeutui taikant pasirinktą paspaudimo ar imobilizavimo techniką, pacientas atlieka tam tikrą judesių pakartojimų skaičių. Vertinamas prieš tai apriboto ir (ar) skausmingo judesio pokytis.
 1. Didesnė judesio amplitude gali būti pasiekta taikant judesį su papildoma jėga. Šis judesys taip pat turėtų nesukelti skausmo.

Jūsų praktikuojanti specialistė

Liana Kandratavičiūtė Stričkienė

www.tudu.lt